אודות היד

יד הרב נסים הוא בית לתורה, מורשת, רוח ויצירה
מרכז מורשת הרב נסים, פועל להנחלתה והנגשתה של מורשת המנהיגות הרוחנית של עם ישראל לאורך הדורות ולצד זאת – לטיפוחה ולהכשרתה של המנהיגות הרוחנית בעם ישראל גם בהווה ובעתיד.

כדי לממש ערכים אלו, אנו פועלים במגוון תחומים: חינוך, תורה, מחקר ותרבות.

יד הרב נסים:

מקיים תוכנית הכשרה למנהיגות רבנית קהילתית וממלכתית בישראל באמצעות בית המדרש שערי ציון.

הוא בית למחקר תורני והוצאה לאור של יצירות מופת מארון הספרים היהודי, ובעיקר מורשת חכמי ספרד בדורות האחרונים, וכן בית לכתיבה תורנית, למחקר וליצירה עכשווית.

הוא בית לצעירים וצעירות, יחידים וחבורות המבקשים לעסוק יחד בתורה, ברוח וביצירה, וזאת בעיקר באמצעות התוכניות שיחתי ושיח סטודנטים.

הוא בית לתרבות, לערבי עיון ושיח, וכן עתיד לשמש כמרכז מורשת חווייתי בתחום הנגשת המורשת של המנהיגות הרוחנית בעם ישראל, שיפעיל תוכניות מגוונות לקבוצות מהארץ ומרחבי העולם היהודי.

יד הרב נסים משמש כבית לפעילות החסד של אפיקים שמתמודדת עם אתגרים חברתיים מורכבים, הכרוכים בהתמודדות של ילדים ומשפחות בסיכון במרחביה של החברה הישראלית].

“יד הרב נסים” הוקמה בשנת תשמ”ב לאחר פטירתו של הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרב יצחק נסים זצ”ל, שנהג נשיאותו ברמה במשך ח”י שנים.

יד הרב נסים חרתה על דגלה את הפצת ערכי היהדות מתוך סובלנות טיפוח מיזוג הגלויות והאחדות בעם ישראל, וכל זאת תוך דבקות באמת והתעלות מעל כל השתייכות מגזרית, פוליטית ומפלגתית, כדרכו של הרב זצ”ל שתורת אמת היתה בפיהו וקיבל האמת ממי שאמרה.

הבניין בו שוכן מרכז מורשת הרב ניסים, ממוקם בשכונת טלביה הציורית בירושלים, ברחוב זאב ז’בוטינסקי 44, מול מכון ון ליר וסמוך לבית הנשיא. הבניין במבנה מנדטורי, הוקם בשנת 1940, כמלון סלויה. בשנת 1957 שונה ייעודו למרכז רוחני.

בראש המרכז עומד היום הרב ד”ר יצחק בן דוד, אשר יחד עם צוות המרכז, עמלים לקדם את מטרותיו, ולממש את תרומתו לחברה הישראלית ולעם היהודי.

לתיאום מפגשים, ימי עיון, ואירועים בחדרי ובכיתות היד ניתן להיות בקשר עם מזכיר היד.

מזכיר היד:
ר’ שמשון לוינגר
054-7893414

לתרומה